Ανακοινώσεις ΤΝΕΥ

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΛΟΓΗ ΜΕΤΑΠΤΥΧΙΑΚΩΝ ΦΟΙΤΗΤΩΝ ΚΑΙ ΦΟΙΤΗΤΡΙΩΝ ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018 (ΠΑΡΑΤΑΣΗ)

ΠΑΡΑΤΑΣΗ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑΣ ΥΠΟΒΟΛΗΣ ΥΠΟΨΗΦΙΟΤΗΤΩΝ ΕΩΣ 17 ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ 2017

Η πρόσκληση <<ΕΔΩ>>

ΠΑΤΗΣΤΕ <<ΕΔΩ>>

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος της Πράξης "Απόκτηση Ακαδημαϊκής Διδακτικής Εμπειρίας σε Νέους Επιστήμονες Κατόχους Διδακτορικού 2017-2018 στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου"

Πρόσκληση Εκδήλωσης Ενδιαφέροντος της Πράξης "Απόκτηση Ακαδημαϊκής Διδακτικής Εμπειρίας σε Νέους Επιστήμονες Κατόχους Διδακτορικού 2017-2018 στο Πανεπιστήμιο Αιγαίου"

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟΥ ΥΠΟΤΡΟΦΟΥ ΒΑΣΕΙ ΤΟΥ ΑΡΘΡΟΥ 58 ΤΟΥ Ν. 4386/2016 ΣΤΟ ΤNEY ΤΟ ΑΚΑΔΗΜΑΪΚΟ ΕΤΟΣ 2017-2018

<<Πατήστε ΕΔΩ>>

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Χίος, 10 Ιουλίου 2017

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ ΕΚΔΗΛΩΣΗΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΝΤΟΣ

Το Τμήμα Ναυτιλίας και Επιχειρηματικών Υπηρεσιών του Πανεπιστημίου Αιγαίου, στα πλαίσια του έργου «Μη επανδρωμένα οχήματα και συστήματα - Σχεδιασμός και Διαχείριση», το οποίο χρηματοδοτείται από τα δίδακτρα των συμμετεχόντων, ενδιαφέρεται για σύναψη συμβάσεων μίσθωσης έργου ιδιωτικού δικαίου με φοιτητές του Πανεπιστήμιού Αιγαίου, με αντικείμενο τη διδασκαλία και την πρακτική εκπαίδευση των συμμετεχόντων.

Οι ενδιαφερόμενοι φοιτητές θα πρέπει απαραίτητα να έχουν τις εξής γνώσεις και δεξιότητες :

1. Γλώσσες προγραμματισμού : C, C++, Java, C#, Visual Basic.
  2. MATLAB/Simulink.
  3. Γλώσσες περιγραφής υλικού : Verilog,
  4. Γνώση ψηφιακών - ηλεκτρονικών (Arduino, Raspberry Pi).
  5. Δορυφορικές επικοινωνίες και δίκτυα κινητών επικοινωνιών 5ης γενιάς.
  6. Mesh networking.
  7. Προϋπηρεσία επιτυχούς εργασίας σε σχεδιασμό και κατασκευή δορυφόρου.
  8. Ασφάλεια Κινητών και Ασύρματων Δικτύων Επικοινωνιών.

Θα εκτιμηθεί τυχόν δημοσιεύσεις σε επιστημονικά συνέδρια/περιοδικό.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να αποστείλουν βιογραφικό σημείωμα στο email Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε., ως την Τετάρτη, 19 Ιουλίου 2017.

Ο Επιστημονικός Υπεύθυνος

Νικήτας Νικητάκος

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗΣ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΤΝΕΥ

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΓΙΑ ΤΗ ΔΙΕΞΑΓΩΓΗ ΚΑΤΑΤΑΚΤΗΡΙΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ ΣΤΟ ΤΜΗΜΑ ΝΑΥΤΙΛΙΑΣ & ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΚΩΝ ΥΠΗΡΕΣΙΩΝ

Βάσει της απόφασης της Συνέλευσης του Τμήματος Ναυτιλίας & Επιχειρηματικών Υπηρεσιών Πανεπιστημίου Αιγαίου υπ’ αριθμ. 11/31.05.2017, για τη διεξαγωγή των κατατακτηρίων εξετάσεων του ακαδημαϊκού έτους 2017 – 2018, ανακοινώνεται ότι, θα διεξαχθούν γραπτές εξετάσεις για την επιλογή των υποψηφίων για κατάταξη πτυχιούχων στο εν λόγω Τμήμα κατά το διάστημα από 1ης έως 20ης Δεκεμβρίου 2017 στις εγκαταστάσεις αυτού, στην πόλη της Χίου.

Πατήστε <<ΕΔΩ>>